Bluzka za 30 a 300 zł – czy poza horrendalną różnicą cenową, coś jeszcze jest w nich innego? Na pierwszy rzut oka może się wydawać często, że nie i jedyne, o co chodzi w ciuchach markowych, to metka. Nierzadko zamiast firmowej odzieży, konsumenci tracą porównywalne kwoty na zakup kilku elementów garderoby, ale z popularnych sieciówek bądź przeciętnych butików.
Solidność
Jeśli chodzi o ubrania z metką projektanta szeroko rozpowszechnionego typu Tommy Hilfiger, Calvin Klein czy Hugo Boss raczej możemy być pewni wysokiej jakości i najlepszego gatunku zastosowanych materiałów. W związku z tym, warto w tym przypadku przepłacić, aby móc cieszyć się nie tylko najnowsza kolekcją od znanego na świecie kreatora mody, ale przede wszystkim porządnym ciuchem, który posłuży nam na długi czas użytkowania. By mieć pewność, że nie wyrzucamy pieniędzy w błoto, dobrze byłoby zapoznać się ze składem, a więc tkaninami, z jakich uszyto interesujące nas ubranie. Stawiajmy wyłącznie na szlachetne gatunki, które będą przede wszystkim naturalne. Dzięki temu nie będziemy się pocić, gdyż ciuch będzie przewiewny oraz elastyczny, więc w żaden sposób nie będzie krępował naszych ruchów, blokując krążenie czy powodując nieestetyczne odgniecenia.
Praktyczność
Oglądając kolekcje znanych projektantów, czasami wydaje się, że te ciuchy są zupełnie zwyczajne. I generalnie o to w większości chodzi, aby całkowicie proste, mało zdobnicze ubrania pokazywały klasę, znakomitość kroju, ciekawość fasonu, a nie przytłaczały jedynie tandetnymi ozdóbkami jak to nierzadko ma miejsce w przypadku strojów prezentowanych w zwykłych sieciówkach. W związku z tym, warto zwrócić uwagę na fakt, że opłaca się nabyć chociaż kilka elementów garderoby od wielkich kreatorów mody dla względów praktycznych. W standardowej bluzce od Dolce i Gabbana czy też spodniach z Mustanga możemy chodzić przez długie lata, dopasowując je do innych ciuchów, niekoniecznie już firmowych. Solidność jest warta swojej ceny, bo w gruncie rzeczy kupując kilka koszulek i płacąc za sztukę stosunkowo niedużo, w przeliczeniu ogólnym i tak wydamy więcej niż gdybyśmy zakupili jedną rzecz, a porządniejszą.
Dress code
Markowa odzież jest często wręcz wymagana z zawodowego punktu widzenia. Dobrze byłoby, aby stroje firmowe były eleganckie, schludne zarazem oraz po prostu ładne. Pracując w tradycyjnej korporacji nie możemy się wybijać, ubierając się zbyt pospolicie lub wręcz przeciwnie – za ekstrawagancko. Warto, aby nasze elementy garderoby stanowiły ekskluzywną, ale nieprzesadzoną całość, więc nie jest dobrym rozwiązaniem kupowanie ciuchów w sieciówkach, które po kilkukrotnym założeniu będą sprane, wyblakłe czy też zmechacone. W przypadku ciuchów firmowych jakość jest najważniejsza i jest ona zdecydowanie najlepsza, zatem problem wypłowiałych i poniszczonych ubrań będziemy mieć za sobą.